UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı)

Kullanıcı deneyimi; bir kullanıcının bir servisi ya da uygulamayı kullanırken, onunla etkileşime girerken ve sonrasında deneyimlediği şeylerin bütünüdür. Kullanıcının aldığı hizmetle etkileşimi olarak da tanımlanabilir. Günümüz kullanıcıları estetik görünümlü web sitelerini ziyaret etmek yerine artık kullanıcı deneyimine önem veren, onlarla iletişimde olan uygulamaları deneyimlemeyi tercih ediyor. Kullanıcı deneyimi tasarımcıları siteye gelen ziyaretçilerin sitede ne şekilde etkileşimde olduklarıyla ilgilenir. Kullanıcılardan topladığı verilerle onların site üzerindeki etkileşimine göre, tekrar siteyi ziyaret ettiklerinde uygun içerikleri sunmak bu tasarım sürecinin önemli amaçları arasında yer alır.

Ön Koşul

Bu eğitim için Program Lead onayı gerekmektedir.

Eğitim Hakkında

Tasarım sürecinin UX yaklaşımıyla ele alınması ve kullanıcı odaklı bir tasarım sürecinin metodolojisine hakim olunması; böylece kullanılabilirliği yüksek ürünlerin nasıl tasarlanacağına dair pratiğe aktarılabilir bilgiler edinilmesi amaçlanır.

Seçilecek bir tasarım problemi üzerinden; güncel tasarım araçları kullanılarak, Design Sprint metodolojisiyle proje eşliğinde tüm süreçlerin çözümlenmesi hedeflenir.

Problemi anlamlandırma, çözüm tasarlama, prototip geliştirme, faydalanıcı ile test etme süreçlerinin tümünü kapsayan bütünsel yöntem, farklı sektörlerin ürün ve hizmet tasarımı süreçleri için kullanılır.

40 saatlik eğitimin sonunda yer alan ve 1 ay süren bitirme projesi ile içerikteki tüm konuların pekiştirilmesi sağlanır. Aynı zamanda tüm içeriğin uygulanmasını gerektiren üst düzey bir gerçek hayat senaryosu olan bu proje sayesinde sektöre hazır hale gelmeniz hedeflenir.

Neden Bu Eğitim?

Bu eğitimle çözüm üreteceğiniz kullanıcıyı tanır ve problemi, farklı açılardan bakarak tanımlarsınız.
UX Designer günümüzün en yeni ve en popüler mesleklerinden birisidir.
Ülkemizde de çok ciddi bir UX Tasarımcı ihtiyacı vardır. En çok aranan unvanlardan birisidir.
Bu alanın uzmanları yüksek maaşlara iş bulabilme imkânına sahiptir.
Yapılan çalışmalar; kötü bir kullanıcı deneyiminin, kullanıcının o şirketle yeniden etkileşim isteğini %52 azalttığını ve bu nedenle iyi bir UX tasarımının çok önemli olduğunu ortaya koydu.
Kullanıcıların %94’ü eski teknolojilerle tasarlanmış veya bozulmuş bir tasarıma güvenmedikleri için artık o siteyi ziyaret etmediklerini belirtiyor. Bu nedenle etkili bir UX çalışması günümüzde çok önemlidir.

Kimler İçindir?

  • Grafik tasarımcı, dijital tasarımcı, web arayüz tasarımcı, Front-End Developer, yazılım geliştiriciler ve endüstri mühendisleri başta olmak üzere, UX alanında kendini geliştirmek ya da kariyerini bu alanda sürdürmek isteyenler için uygundur.
  • Kullanıcı arayüzü (UI) tasarımında deneyimli görsel iletişim uzmanlarının yanı sıra satış eğilimini artırmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek isteyen, özellikle de e-ticaret sitesi yöneten dijital pazarlama uzmanları ve iş analistleri de katılabilirler.​

Eğitim İçeriği

  • Kullanıcıyı Anlamak
  • Keşif Aşaması
  • Fikir Geliştirme + Konsept
  • Tasarım
  • Prototipleme
  • Geliştirme


Planlanan Sınıflar

16agu(agu 16)10:0026(agu 26)14:30UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı) (40 Saat)BilgeAdam BakırköySeans:Pazartesi / Salı / Çarşamba / Perşembe 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al / Satın Al

16agu(agu 16)19:1513eyl(eyl 13)21:30UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı) (40 Saat)BilgeAdam AnkaraSeans:Pazartesi / Salı / Çarşamba / Perşembe 19:15-21:30Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al / Satın Al

28agu(agu 28)10:0019eyl(eyl 19)14:15UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı) (40 Saat)BilgeAdam BakırköySeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al / Satın Al

23ekim(ekim 23)10:0014kas(kas 14)14:15UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı) (40 Saat)BilgeAdam KadıköySeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Sınıf EğitimiBilgi Al / Satın Al

ux-design-kullanici-deneyimi tasarimi
Eğitim Seviyesi
Başlangıç
Eğitim Süresi 40 saat
Kategori

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası
  • BilgeAdam Akademi Başarı Sertifikası

Katılım sertifikalarının yanı sıra aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz.

X
X