BT Hizmet Yönetimi Prensipleri

Cabinet Office’in yayınlamış olduğu içerik baz alınarak hazırlanan “ITIL (IT Infrastructure Library) Foundation” eğitimi, katılımcılara BT Hizmet Yönetimi’nin uluslararası standartlara uygun şekilde nasıl yapılacağını teorik olarak anlatmaktadır. Eğitimde kullanılan akış ve içerik ITIL’ın Foundation Level sertifika sınavına hazırlığa yönelik olduğundan, katılımcılar aynı zamanda dünya çapında geçerliliği olan ITIL Foundation sınavına hazırlanmış olacaklardır. BT Hizmet Yönetimi Prensipleri eğitimi standart ITIL Foundation eğitiminin 1 günde anlatılacak şekilde tekrar düzenlendiği bir eğitimdir. ITIL ve ITSM projelerinde yer alan veya benzer projeleri planlayan kişiler 1 günlük sıkıştırılmış eğitimle ITIL süreçlerinin tümünü öğreneceklerdir. ITIL projelerinde kullanılan en iyi uygulama (Best Practice) örnekleri ile proje zorlukları hakkında detaylı sunumlar yapılacaktır. Eğitim sonunda katılımcılar BT Hizmet Yönetimi için kullanılan ITIL yaklaşımının tüm fazlarını, süreçlerini, fonksiyonlarını ve birbirleri arasındaki ilişkileri öğrenerek gerçek proje deneyimlerini paylaşan eğitmenlerimizin deneyimlerini kazanacaklardır. Eğitimde hedeflenen tüm katılımcıların ITIL süreçlerine ve ilişkilerine hakim olması, ITIL Foundation sınavına hazırlanması, organizasyonlarda benzer süreçlerde aldıkları rollerdeki yetkinliklerini artırmaları, süreç yönetiminde yapılan genel hatalar konusunda farkındalık kazanmaları ve ITIL jargonuna hakim olmalarıdır.

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Eğitim İçeriği

  • BT Hizmet Yönetimine Giriş
  • Hizmet Stratejisi (Service Strategy)
  • Hizmet Tasarımı (Service Design)
  • Hizmet Geçişi (Service Transition)
  • Hizmet Operasyonu (Service Operation)
  • Sürekli Hizmet İyileştirmesi (Continual Service Improvement)
  • ITIL En İyi Uygulamaları (Best Practices)

Bu eğitimi kurumsal olarak planlayın ve uygulayın!

Bu eğitim kurumunuza özel farklı sürelerde ve içerikte planlanabilir. Detaylı içerik ve planlama için bizimle iletişime geçiniz.
Hemen Bilgi Al

Kurumsal Eğitim Bilgi Talep Formu

Planlanan Sınıflar

BT-Hizmet-Yönetimi-Prensipleri
Free
Level
Orta
Eğitim Süresi 6 saat

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Katılım sertifikalarının yanı sıra aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz.