Incident & Problem Yönetimi Pratikleri

ITIL ve ITSM projelerinin temelinde bulunan Incident ve Problem Yönetimi süreçlerinin Best Practice örneklerine uygun şekilde uçtan uca kurulması ile ilgili pratik uygulamalar aktarılacaktır. BT ekiplerinin sorunları ve problemleri yönetmesi için zorunlu olan bu iki süreç teorik bilgileri ile birlikte aktarılacaktır. Her katılımcının kendisine ait ServiceNow Demo ortamı üzerinden yürütülecek eğitimde gerçek hayatta karşılaşılabilecek tüm varyasyonlar değerlendirilecektir. En iyi uygulama (Best Practice) örnekleri üzerinden geçilecek ve sorunların sınıflandırılma, önceliklendirme, atama ve ilişkilendirme detayları katılımcılara aktarılacaktır. Problem Yönetimi süreci ile root-cause analiz yöntemleri kullanılacak ve Known Error Database simülasyonu yapılacaktır. Bilgi Bankası kullanımı ve önemi aktarılacaktır.

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Eğitim İçeriği

  • BT Hizmet Yönetimine Giriş
  • Süreç Temelleri
  • Süreç İlişkileri
  • Süreç Pratikleri

Bu eğitimi kurumsal olarak planlayın ve uygulayın!

Bu eğitim kurumunuza özel farklı sürelerde ve içerikte planlanabilir. Detaylı içerik ve planlama için bizimle iletişime geçiniz.
Hemen Bilgi Al

Kurumsal Eğitim Bilgi Talep Formu

Planlanan Sınıflar

Incident-&-Problem-Yönetimi-Pratikleri
Free
Level
Orta Seviye
Eğitim Süresi 12 saat

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Katılım sertifikalarının yanı sıra aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz.

Şifremi unuttum
X