ITIL Service Operation

“ITIL Service Operation” eğitiminde amaç, BT organizasyonları ve servis sağlayıcıların müşterilerine sundukları servislerin operasyonel destek süreçlerini yönetmeleri için gereken yetkinlikleri kazandırmaktır. Hizmet tasarımı ve geçişi fazlarından sonra müşteriye sunulan BT servisinin istenilen kaliteyi ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmesi için gerekli olan olay, servis talep, problem yönetimi gibi destek süreçleri ile destek süreçlerinin işletilmesini sağlayacak yardım masası, uygulama yönetimi gibi fonksiyonlar bu eğitimde ele alınır. BT yöneticileri ve ilgili süreç yöneticileri ile birlikte BT organizasyonlarında operasyon yönetiminde çalışan profesyonellere yönelik olan bu eğitim ITIL Expert sertifikasını edinmek için alınması gereken eğitimlerden biridir. Eğitim sonunda katılımcılar BT Hizmet Yönetimi için kullanılan ITIL yaklaşımının Operasyon fazını, süreçlerini ve birbirleri arasındaki ilişkileri öğrenerek gerçek proje deneyimlerini paylaşan eğitmenlerimizin deneyimlerini kazanacaklardır. Eğitimde hedeflenen tüm katılımcıların ITIL Service Operation süreçlerine ve ilişkilerine hakim olması, ITIL Service Operation sınavına hazırlanması, organizasyonlarda benzer süreçlerde aldıkları rollerdeki yetkinliklerini artırmaları, süreç yönetiminde yapılan genel hatalar konusunda farkındalık kazanmalarıdır.

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Eğitim İçeriği

  • BT Hizmet Yönetimine Giriş
  • Hizmet Operasyonuna Giriş
  • Hizmet Operasyonu Tanımları
  • Hizmet Operasyonu Süreçleri
  • Hizmet Operasyonu Fonksiyonları
  • Hizmet Operasyonu Başarı Faktörleri ve Performans Göstergeleri

Bu eğitimi kurumsal olarak planlayın ve uygulayın!

Bu eğitim kurumunuza özel farklı sürelerde ve içerikte planlanabilir. Detaylı içerik ve planlama için bizimle iletişime geçiniz.
Hemen Bilgi Al

Kurumsal Eğitim Bilgi Talep Formu

Planlanan Sınıflar

ITIL
Free
Level
Orta Seviye
Eğitim Süresi 18 saat

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Katılım sertifikalarının yanı sıra aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz.