ITIL Service Strategy

“ITIL Service Strategy” eğitiminde amaç, BT organizasyonları ve servis sağlayıcılar için başarılı bir BT servis yönetim yapısı oluşturacak ve yönetecek profesyonellerin strateji üretme, stratejik karar alma ve stratejik planlama gibi konularda yetkinliklerini ispatlamasına katkı sağlamaktır. Bir BT servisinin, işletme için ne kadar gerekli, maliyet açısından ne kadar kabul edilebilir, işletme ve iş birimlerinin hedeflerine ne kadar hizmet edebilir olduğu kararlarını vermeye yardımcı olacak Finansal Yönetim, Talep Yönetimi, Servis Portföy Yönetimi gibi kritik süreçler bu eğitimde ele alınır. ITIL Expert sertifikasını edinmek için alınması gereken eğitimlerden biridir. Eğitim sonunda katılımcılar BT Hizmet Yönetimi için kullanılan ITIL yaklaşımının Strateji fazını, süreçlerini ve birbirleri arasındaki ilişkileri öğrenerek gerçek proje deneyimlerini paylaşan eğitmenlerimizin deneyimlerini kazanacaklardır. Eğitimde hedeflenen tüm katılımcıların ITIL Service Strategy süreçlerine ve ilişkilerine hakim olması, ITIL Service Strategy sınavına hazırlanması, organizasyonlarda benzer süreçlerde aldıkları rollerdeki yetkinliklerini artırmaları, süreç yönetiminde yapılan genel hatalar konusunda farkındalık kazanmalarıdır.

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Eğitim İçeriği

  • BT Hizmet Yönetimine Giriş
  • Hizmet Stratejisine Giriş
  • Hizmet Stratejisi Tanımları
  • Hizmet Stratejisi Süreçleri

Bu eğitimi kurumsal olarak planlayın ve uygulayın!

Bu eğitim kurumunuza özel farklı sürelerde ve içerikte planlanabilir. Detaylı içerik ve planlama için bizimle iletişime geçiniz.
Hemen Bilgi Al

Kurumsal Eğitim Bilgi Talep Formu

Planlanan Sınıflar

ITIL
Free
Level
Orta Seviye
Eğitim Süresi 18 saat

Sertifikalar

  • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Katılım sertifikalarının yanı sıra aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz.

Şifremi unuttum
X