Facebook için Ücretsiz Google Chrome Eklentileri

chrome-facebook
Dijital Medya

Facebook için Ücretsiz Google Chrome Eklentileri

Dijital medyada en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Facebook’ta aktif kullanıcı sayısı aylık 1.65 milyar kişiye ulaşırken, piyasa değeri de 340 milyar doların üzerine çıktı. Reklam gelirleri ise 2016 yılının ilk çeyreğinde 5.2 milyar dolara ulaşırken, bunun %82’si mobil reklamlardan elde edildi. Her gün yeni bir özelliğin eklendiği Facebook bu haliyle hala markalar ve dijital pazarlama uzmanları için hedef kitlelerine ulaşmalarında en etkili araçlardan biri. Bu yüzden sizler için Facebook kampanyalarınızı daha hızlı ve pratik bir şekilde rahatlıkla yönetebilmenize, kişisel amaçlı kullanımlarınızda zamandan tasarruf etmenize imkân sağlayacak Google Chrome eklentilerini derledik.
Facebook For Chrome
Bugüne dek en fazla oylanan ve 700.000’den fazla kullanıcı sayısına sahip olan bu eklenti ile işlerinizi hallederken her seferinde tarayıcınız adres çubuğuna Facebook URL’sini yazmaya uğraşmadan; Facebook ana sayfanıza, mesajlarınıza, fotoğraflarınıza ulaşabilir, anlık bildirimler alabilir, paylaşım yapabilir ya da paylaşımlara yorum yazabilir, arkadaşlarınızın doğum günlerini kaçırmadan tebrik mesajları gönderebilirsiniz. Ayrıca gezindiğiniz herhangi bir web sitesindeki link, fotoğraf ya da sayfayı sadece sağ tıklama ile anında Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

Facebook Invite All
Yönettiğiniz Facebook sayfaları için tüm arkadaş listenizi tek tek seçmeden bir kerede davet ederek tanıtım çalışmalarınızı daha etkin bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda oluşturduğunuz etkinliklere tek tıkla 500 kişiyi davet ederek daha fazla kişiyi kolaylıkla haberdar edebilirsiniz.​

​Bulk Download Images
Facebook hesabınızı değiştirmek istediğinizde ya da etiketlendiğiniz fotoğrafları bilgisayarınıza indirmek istediğinizde tek tek kaydetmek yerine albümü tek tıkla kaydetmek istemez miydiniz? İşte bu eklenti ile Facebook ya da diğer sitelerde yer alan fotoğraflarınızın hepsini tek tıkla hem de orijinal boyutlarda indirebilir, hatta farklı formatlarda kaydedebilirsiniz.

Facebook Chat Notification
Özellikle e – ticaret siteleri, ürün tanıtım ve satışına dair blogların Facebook sayfalarına potansiyel müşteri kitlesinden ürün detaylarına dair sorular içeren çok fazla mesaj gelir. Tarayıcınızın diğer sekmelerinde gezinirken ya da masaüstünde işlerinizi düzenlerken müşterilerinizden gelen mesajları geciktirmeden cevaplamanız bu eklenti ile mümkün. Böylece Facebook sayfanızda “Mesajlara yanıt verme oranı yüksek” kartını alarak, rakiplerinize kıyasla müşterilerinize verdiğiniz önemi gösterebilir, etkileşimi arttırarak CRM bağlamında marka değerinizi koruyabilirsiniz.

Facebook Video Downloader
Fotoğraflar, hareketli görseller derken son zamanlarda dijitalin gözdesi videolar oldu. Takip ettiğimiz markalardan kişisel hesaplara kadar Facebook üzerinde dikkatimizi çeken, severek izlediğimiz birçok video çıkıyor karşımıza. Bazı videoları daha sonra izlemek üzere saklamak ya da indirerek kendi sayfanızda paylaşmak isteyebilirsiniz. Bunun için başka uygulamalar olsa da en pratik olanı Facebook Video Downloader. Beğendiğiniz videoları aynı anda ve sadece tek tıkla mp4, flv vb. formatlarda indirebilirsiniz. Ayrıca izlediğiniz videolardaki müzikleri mp3 formatında indirmenize de imkân sağlıyor. Eklenti Facebook dışındaki Dailymotion, Metacafe vb. platformlarda da çalışıyor.

Tüm bunların dışında sizin de kullandığınız, pratik bulduğunuz eklentiler varsa Facebook sayfamıza yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Arşivler

X