Google, Stadia İçin Tarih Verdi

google-stadia
Sistem

Google, Stadia İçin Tarih Verdi

Google, oyun sektöründe de yer almak için geçtiğimiz aylarda Stadia adını verdiği servisi duyurmuştu. Stream mantığı ile çalışacak olan Stadia, oyunları ile de çok dikkat çekmişti. Yapılan testlerde takılma ve lag sorununu minimuma indirdiği söylenen Stadia’nın çıkış tarihi de açıklandı.
Türkiye’de kullanıma sunulmayacak olan Stadia; Amerika ve belli başlı Avrupa ülkelerinde 18 Kasım 2019 tarihinde kullanıma sunulacak. AAA yapımlar ile çıkışını gerçekleştirecek olan Stadia’ya Cyberpunk 2077 ve Baldur’s Gate 3 oyunları da çıktığında direkt olarak eklenecek.
TV, tablet, telefon ve bilgisayar üzerinden oynanabilecek olan Stadia’nın oyunları şunlar:​Assassin’s Creed OdysseyBaldur’s Gate 3Borderlands 3Cyberpunk 2077Darksiders GenesisDestiny 2: The CollectionDestroy All Humans!DOOMDOOM EternalFarming Simulator 19FINAL FANTASY XVFootball Manager 2020Get PackedGhost Recon BreakpointGods & MonstersGRIDGYLTJust Dance 2020KineMarvel’s AvengersMetro ExodusMortal Kombat 11NBA 2K20Orcs Must Die! 3Rage 2Red Dead Redemption 2Rise of the Tomb RaiderShadow of the Tomb RaiderSUPERHOTThe Crew 2The Elder Scrolls OnlineThumperTom Clancy’s The Division 2Tomb Raider: Definitive EditionTrials RisingWatch Dogs LegionWindjammers 2Wolfenstein: Youngblood​

Kaynak:CNN TÜRK​

 

Arşivler