Google’dan 40 Dilde Eş Zamanlı Çeviri Yapabilen Kulaklık

google-kulaklik
Dijital Medya

Google’dan 40 Dilde Eş Zamanlı Çeviri Yapabilen Kulaklık

Google, San Francisco’da düzenlediği etkinlikte aralarında yeni model akıllı telefonlar, mini kamera ve kulaklığın da bulunduğu yeni cihazlarının tanıtımını gerçekleştirdi. Google’ın kablosuz kulaklığı Pixel Buds, 40 dilde eş zamanlı çeviri yapabiliyor.
Yuvarlak tasarım hatlarıyla gelen Pixel Buds, jestle kontrol edilebiliyor. Kulaklığın sağ eşine dokunduğunuzda dahili Google Assistant devreye giriyor. Yol tarifleri sorabilir, hatırlatmalar kurabilir ya da müzik ve mesajlara kolayca erişebilirsiniz. ​
​​​
Kulaklık kullanıcılara tek şarjla 5 saatlik deneyim sunuyor. 120 mAh kapasiteli pile sahip olan Pixel Buds’ın şarj kılıfı ise 620 mAh kapasiteli bir pille geliyor. Bu sayede kulaklıkla 24 saate varan deneyim elde edilebiliyor.
AirPods’a benzer olarak Android Marshmallow ve üstü Android sürümü kullanan cihazlarla “Fast Pair” özelliği sayesinde sadece kutuyu açarak bağlanabiliyorsunuz.

Etkinlik sırasında sahnede kulaklıkla İsveççe’den İngilizce’ye tercüme yapıldı. Kulaklığın ABD’de 159 Dolar (yaklaşık 570 TL) ücretle piyasaya çıkması bekleniyor. Bu kulaklıklar şimdilik yalnızca Google’ın akıllı telefonu Pixel modelleri ile uyumlu olarak çalışacak.
Kaynak: Milliyet​

 

Arşivler