Growth Hackerlar için 5 Chrome Eklentisi

renkli harflerle growth hacking
Dijital Medya

Growth Hackerlar için 5 Chrome Eklentisi

Dijital pazarlama uzmanlarının ve girişimcilerin problemler karşısında inovatif çözümler sunmasını sağlayan Growth Hacking, ilk kez 2010 yılında Sean Ellis tarafından gündeme getirilmiştir. O günden bu yana dijital mecrada sektör çalışanlarının başvurduğu yöntemler arasında yerini almıştır. Growth Hacking için birçok araç bulunmakta. Bunlardan en pratik olanları ise tarayıcı eklentileri… Sizler için üretkenliği arttırırken zaman da kazandıracak 5 Google Chrome eklentisini derledik.
MozBar
Websitenizin analizlerini düzenli olarak sunan ve bir çeşit SEO aracı olan bu uygulama; Page Authority (Sayfa Otoritesi), Domain Authority (Domain Otoritesi), web sayfanızın başlığı, açıklama ve anahtar kelimelerin analizini içeriyor. Uygulamayla rakiplerinizin web sayfası analitiklerini görüntüleyerek sitenizdeki eksiklikleri tamamlama fırsatı bulabilir ve projelerinizi hedeflerinize taşımak için doğru stratejiler belirleyebilirsiniz.

​​Google Page Analytics
Müşterilerinizin web sayfalarınızla nasıl etkileşime girdiklerini, nelere tıklayıp neleri görmezden geldiklerini görüntülemenizi sağlayan bu eklenti ile ziyaretçilerinizin oturum sürelerini, yeni kullanıcıları veya sitenizi daha önceden ziyaret ederek yeniden giriş yapan kullanıcılara dair verileri görüntüleyebilirsiniz. Eklentiyi kullanmak için öncelikle Google Analytics hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.​​
​​​

Google Tag Assistant
Özellikle e – ticaret siteleri gibi çok fazla etiketleme kullanan siteler için bir çeşit etiket takip aracı olan Google Etiket Asistanı, belirli siteler üzerindeki farklı etiketlerin analizinde yardımcı oluyor.

Youtube vidIQ
Youtube’daki videoların görüntülenme sayısını, kanal abonelerini, saatlik görüntülenme oranlarını, beğenileri, etkileşim oranlarını ve tahmini reklam gelirlerini analiz edebileceğiniz bu eklenti ile Youtube üzerinde de Growth Hacking verilerine ulaşabilirsiniz.

Fenix Seo
Fenix Seo ve dijital pazarlama eklentisi ile ülke bazlı arama motoru sonuçlarında belirli anahtar kelimelerin analizi ve tıklama başı maliyet oranlarını görüntüleyerek büyüme oranlarınızı görüntüleyebilir, üretkenliğinizi arttırmak için çalışmalarda bulunabilirsiniz.

​Kaynak: growthhacky.com

 

Arşivler