Growth Hackerlar için Chrome Eklentileri – 2

growth hacking grafik
Dijital Medya

Growth Hackerlar için Chrome Eklentileri – 2

​Dijitalde büyüme süreçleri hep sancılı olmuş, kişi ve kurumlar sürekli problemlerle başa çıkmak zorunda kalmışlardır. Bu sıkıntılı süreçte sorunlara özel yeni çözüm yollarının geliştirildiği Growth Hacking’de sadece pazar araştırmaları, başarı ölçümlemeleri ya da testing çalışmaları yapmak yeterli olmayacağı için bu yolda kullanılacak araçları da doğru seçmek gerekiyor. Sizler için derlediğimiz Google Chrome’da kullanabileceğiniz Growth Hacking eklentilerine devam ediyoruz.
Woorank
Web sitenizin tüm SEO parametrelerine uygun olup olmadığını analiz ederek, sitenizi bir çeşit sağlık taramasından geçirebileceğiniz bu eklenti ile hataları bulup telafi etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Tasarımcılardan yazılımcılara, dijital pazarlama uzmanlarından geliştiricilere kadar birçok dijital uzman için pratik ve derinlemesine bir SEO raporu sunabilen Woorank ile aynı zamanda rakiplerinizin son durumunu öğrenerek açıklarınızı da kapatabilirsiniz.

Sniply
Paylaştığınız her sayfanın altına dilediğiniz eylem çağrısı mesajını yerleştirmenizi sağlayan bu eklenti ile içerik pazarlamasında rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Dünyadaki herhangi bir sitedeki seçtiğiniz içerikler üzerinden hedef kitlenize ulaşabilir ve bu mesajlarınızı da kişiselleştirerek duyurabilirsiniz.

Keywords Everywhere
Arama sonuçları hacmi, tıklama başı maliyet oranlarını Google Analytics ve bunun gibi daha birçok web site performans analizi servislerinde görüntüleyerek ücretsiz anahtar kelime araştırması yapmanızı sağlayan bu eklenti ile belirlediğiniz anahtar kelimeler üzerinden Google AdWords kampanyalarınızı daha sistemli bir şekilde yürütebilirsiniz.

SEOquake
Başlıca SEO metriklerinin nabzını tutabileceğiniz, arama sorgusu parametrelerini belirleyebileceğiniz, mobil de dahil olmak üzere web sayfanızın arama denetimlerini yönetebileceğiniz bu eklenti ile sosyal medya istatistiklerinizi de kontrol edebilirsiniz.

Majestic
Tarayıcınız üzerinden backlink analizi yapabileceğiniz bu eklenti ile başka bir analiz aracına, üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan gezindiğiniz sayfalara dair URL, anchor (çapa) metin gibi kategoriler üzerinden anlık linkleme verilerine ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların dışında size yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı diğer uygulamalar ise şu şekilde:Riffle by CrowdRiff,Email Hunter,Impactana Content Marketing Toolbar,LinkMiner,Starry: Startup Info in One Click,HubSpot Sales.

Kaynak: growthhacky.com

 

Arşivler