Twitter Arama Sonuçlarına Yeni Alternatif Geldi: Stickers

twitter-stickers
Dijital Medya

Twitter Arama Sonuçlarına Yeni Alternatif Geldi: Stickers

​​Twitter’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni bir fotoğraf düzenleme aracı olan#Stickers ile şimdi de fotoğraflarınıza eklediğiniz stickerlar üzerinden hashtag aramasına benzer bir şekilde arama sonuçlarını görüntüleyebileceksiniz. Sosyal medya kullanıcıları fotoğraf paylaşımlarında genellikle Facebook ve Instagram’ı seçerken, Twitter kullanıcılarının fotoğraflarına binlerce emoji ve aksesuar ekleyebildiği yeni bir özellik olan Stickers ile platform üzerinde daha fazla fotoğraf paylaşılması amaçlanıyor. Bu aynı zamanda Snapchat uygulamasındaki filtrelere karşı yapılmış bir hamle. Bu yeni arama sonucu sorgulaması özelliği ile fotoğrafınıza eklediğiniz bir hamburger stickerına tıklayarak, Twitter üzerinde paylaşılmış fotoğraflardan hamburger stickerı eklenmiş olanları rahatlıkla görüntüleyebileceksiniz.
​​

Twitter’ın bu yeni fotoğraf düzenleme ve arama sorgusu özelliği önümüzdeki dönemde markalar için de yeni bir reklam stratejisine dönüşebilir. Eğer Snapchat uygulamasındakine benzer bir şekilde markalar için özelleştirilmiş sponsorlu etiket ve emojileri Twitter da kullanıma sunarsa, özellikle ses getiren reklam kampanyalarında kullanıcılar ile markalar arası etkileşim oranı da büyük ölçüde artacaktır. Örneğin milli takıma sponsor olmuş bir marka için özelleştirilmiş stickerlar ile taraftarlar ve marka arasındaki bağ kuvvetlenirken, keyifli bir paylaşım ortamında etkileşim oranı da yüksek olacaktır.

Son olarak Twitter’da GIF paylaşım boyutu bugüne kadar 5MB ile sınırlıydı. Buna da bir düzenleme getiren Twitter, bundan böyle kullanıcıların 15 MB’a kadar GIF paylaşımlarına imkân verecek. Özellik şimdilik sadece web sürümünde geçerli. Mobil cihazlarda ve üçüncü parti uygulamalarda paylaşım limiti ise hala 5 MB.

Kaynak:socialmediaweek.org​

 

Arşivler