Twitter’a Snapchat Stili

twitter-snapchat
Dijital Medya

Twitter’a Snapchat Stili

Twitter Inc. daha fazla kullanıcıyı çekmek amacıyla video ve fotoğraf paylaşımını daha da kolaylaştıracak Snapchat tarzı bir özellik için kolları sıvadı.

Bloomberg’de yer alan habere göre “kamera merkezli” yeni tasarımın henüz tamamlanmış değil. Snapchat özellikle gençler arasında popüler olan bir mesajlaşma uygulaması. Kullanıcıların fotoğraf, video çekebildikleri ve bunların üzerine not ekleyebildikleri uygulamada paylaşımlar belirli bir süreliğine (1-10 saniye) görüntülenebiliyor.
HANTAL SÜREÇ BASİTLEŞTİRİLECEK
Snapchat aplikasyonu ilk olarak kameraya açılıyor. Sadece bir kaydırma hareketiyle kullanıcılar arkadaşlarından gelen fotoğraf ve video mesajları görebiliyor. Twitter’da ise bu süreç kullanıcının uygulamayı açtıktan sonra “yeni tweet oluştur” seçeneğine tıklaması, kamera butonunu bularak kayıt yapması ve ardından paylaşması şeklinde ilerliyor. Birden fazla adım gerektirmesinin paylaşım işlemini hantallaştırdığı belirtiliyor.
“TWITTER’IN KARŞILAŞTIĞI ZORLUKLARI ÇÖZMEYECEK”
Twitter bir süredir anlık gelişmelerin, canlı akışın adresi olmaya odaklanmış durumda. Bu amaçla haber kaynağında ve bildirimlerde değişikliğe giden sosyal medya ağı, “keşfet” özelliği, canlı video yayını aracılığıyla da kullanıcıların ilgisini tekrar kazanmayı başardı.
Ancak Bloomberg’in görüşlerine başvurduğu analist, Twitter’ın üzerinde çalıştığı değişikliklerin yeni kullanıcılar çekmek için yeterli olmayabileceği düşüncesinde. Analiste göre Snapchat türü bir paylaşım, şirketin karşılaştığı uzun vadeli zorlukları çözmek için yeterli değil.​
Kaynak: Sputnik Türkiye

 

Arşivler