WhatsApp Uygulaması Artık Masaüstünde

whatsapp
Dijital Medya

WhatsApp Uygulaması Artık Masaüstünde

Akıllı telefonlarda dünyanın en popüler platformlar arası ücretsiz mesajlaşma servisi olan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda tamamen ücretsiz ve reklamsız bir şekilde hizmet vereceğini duyurarak kullanıcılarını sevindirmişti. Son aylarda bu ücretsiz hizmet kalitesini arttırmak için yeni özellikleri de duyurmuştu. Web sürümünde ve mobilde kullancılarına duygu ve düşüncelerini daha iyi aktarabilmeleri için yeni emojiler sunmuş, sesli arama özelliğinde de geçerli olmak üzere çeşitli güvenlik katmanları için çalışmalar yaparak mesajlar arası uçtan uca şifreleme özelliğini getirmişti. Mesajlara getirdiği bir diğer özellik olan kalın ve italik seçenekleri de kullanıcıları sevindirmiş, önemli konuşmaları vurgulama imkanı sağlamıştı. Mesajlarınızı kalın ya da italik olarak göndermek isterseniz şu şekilde gönderebilirsiniz:
*Bilge Adam*  > Bilge Adam
_Bilge Adam_ > Bilge Adam
Hali hazırda metin, ses dosyası, fotoğraf, video, konum ve kişi paylaşımlarının mümkün olduğu uygulamaya tüm bu özelliklerden sonra sesli arama seçeneğine ek olarak görüntülü arama seçeneğinin de yakında kullanıma sunulması bekleniyor.

WhatsApp bir süredir konuşulan masaüstü uygulamasını ise bugün duyurdu. Kullanıcılar uygulamayı mobil versiyonunun dışında bir süredirWhatsApp Webüzerinden kullanabiliyorlardı. Şimdi ise uygulama masaüstünden de kullanılabilecek. Şimdilik Windows 8 ve üstü ile MacOs 10.9 ve üstü işletim sistemlerinde kullanıma olanak veren masaüstü uygulaması tasarım olarak web versiyonu ile benzerlikler taşıyor. Uygulamayı masaüstünde kullanmak için tek yapmanız gereken isebu adresten indirip bilgisayarınızda kurulumu yaptıktan sonra, web versiyonunda olduğu gibi telefonunuzda uygulamaya giriş yapıp Ayarlar kısmındaki WhatsApp Web seçeneğine tıkladıktan sonra QR kodunu okutmak.

WhatsApp’ın masaüstünde kullanılması ile yakın gelecekte özellikle çağrı merkezleri gibi telefon ve iletişim trafiğinin yoğun olduğu kurumlar, telekomünikasyon şirketleri yerine WhatsApp gibi daha pratik uygulamaları seçebilir. Bu da ücretsiz olan bu uygulamaların kullanıcılarına daha fazla pratik hizmetler sunması anlamına gelecektir. Tüm bunların dışında WhatsApp üzerinden aramaya cevap verilmediğinde sesli mesaj bırakma, geri arama, .zip uzantılı dosya paylaşımı ve grup davetiyeleri gibi özelliklerin de yakın zamanda kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.​

Kaynak: whatsapp.com​

 

Arşivler