Yazılımda Kariyer

Yazılım Eşittir Gelecek

Günümüzde her işin temelinde yer alan yazılım; iyi bir kariyer, yüksek maaşlar ve esnek çalışma olanakları sunuyor. Peki, bir kişinin kariyerini yazılım üzerine inşa etmesi için ne yapması gerekiyor?
yazilim-esittir-is

İş ve Kariyer Fırsatları Yazılımda

Yazılım
Eşittir İş

Yazılımda kariyer sahibi olmayı cazip kılan başlıca unsur, iş bulmayı kolaylaştıran”nitelikli eleman ihtiyacı” olarak karşımıza çıkıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi doğrultusunda Türkiye’deki yazılımcı sayısının 500 bine ulaşılmasının  hedeflendiğini açıkladı. 2018 verilerine göre ise ülkemizde sadece 140 bin yazılımcı bulunuyor. Bu durum, yazılımı meslek olarak seçenlerin iş bulmakta zorlanmayacakları anlamına geliyor.

Daha Yüksek Maaşlar Yazılımda

Yazılım
Eşittir Para

Yazılım sektörünün büyümesiyle birlikte artan yazılımcı ihtiyacı doğal olarak yazılım geliştiricilerin ücretlerine de yansıyor. Capital Dergisi’nin araştırmasına göre yazılım uzmanları; bankacılık, ilaç, perakende, turizm, tekstil, hızlı tüketim, enerji, otomotiv, inşaat ve özel sağlık sektörlerindeki uzmanların maaş ortalamasına oranla %40 daha fazla kazanıyor.

yazilim-esittir-para
yazilim-esittir-ozgurluk

Yurt Dışında Çalışma Şansı Yazılımda

Yazılım Eşittir Özgürlük

Gelelim yazılımın sunduğu farklı bir olanağa; esnek çalışma özgürlüğü… Günümüzde yazılım geliştiriciler, işlerini uzaktan çalışma modeliyle ve esnek çalışma saatleriyle yapabiliyorlar. Üstelik bu imkânlar yurt içiyle de sınırlı kalmıyor. Yazılım geliştiriciler, birçok ülkede aranan uzmanlar haline gelmiş durumdalar. Örneğin Avrupa’da: Adecco Group CEO’su Alain Dehaze, bir Avrupa Komisyonu çalışmasından alıntı yaparak, “Dijital beceri eksikliği, birçok müşterimiz için en büyük sorunlardan biri. Sadece Avrupa’da, dijital becerilerin eksikliğinden dolayı 900.000 boş pozisyon olacak” açıklamasında bulundu.

Yazılım Eğitimleri BilgeAdam'da

Yazılım
Eşittir Gelecek

Peki, yazılımcı nasıl olunur? Diğer uzmanlıklarda olduğu gibi yazılım geliştirmede uzmanlaşmanın yolu da eğitimden geçiyor. “Yazılım eğitimleri” denildiğinde ise akla 27 yıldır BilgeAdam geliyor. 100 binden fazla mezunuyla teknoloji eğitimlerinde Türkiye’nin lider kurumu olan BilgeAdam Akademi’de, kariyerini yazılım üzerine inşa etmek isteyen herkesin katılabileceği eğitim programları bulunuyor.

yazilim-esittir-gelecek

Kariyerini
Yazılımla Geliştir

Yazılım eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak için formu eksiksiz doldurarak eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsin.