Zuckerberg: “Telepati gerçek olacak”

Mark-Zuckerberg-facebook
Dijital Medya

Zuckerberg: “Telepati gerçek olacak”

Facebook’ta kullanıcıların sorularını yanıtladığı bir oturuma katılan Mark Zuckerberg, bilimkurgunun en ilginç içeriklerind en biri olan telepatinin bir gün gerçek olacağını savundu.
Zuckerberg, ‘İnsanların gelecekte düşüncelerini sanal ortamda doğrudan birbirlerine iletebileceklerini, böylece hislerin de ortak olarak tecrübe edilebileceğini’ söyledi. Zuckerberg sanal ortamda geçerli olacak telepatiyi, ‘nihai iletişim teknolojisi’ olarak tanımladı.
Videonun gelecekte fotoğraflardan çok daha önemli bir yer tutacağını ifade eden Zuckerberg, sanal ve artırılmış gerçekliğin geleceğin dijital medya platformları olacağını öne sürdü. Zuckerberg sanal gerçeklik teknolojilerinin norm haline geleceğini ve zamanla tüm algı ve hislerin insanlar arasında paylaşılabilecek noktaya erişeceğini belirtti.
İnsanların gelişen teknoloji sayesinde iletişim birçok yeni iletişim yöntemi kazanacağını söyleyen Zuckerberg, sevdiğimiz ve önemsediğimiz insanlarla daha iyi iletişim kuracağımızı ve iş ve sosyal hayatımızda çok daha iyi kararlar alacağımızı belirtti.
Nihai iletişim teknolojisinin toplumsal yaşamı da doğrudan etkileyeceğini savunan Zuckerberg, ‘dünyayı döndüren en temel kuvvetlerden birinin insanlar arasındaki paylaşım gücünün artması olduğunu’ söyledi.
Facebook, sanal gerçeklik firması Oculus’u geçtiğimiz yıl 2 milyar dolara satın almıştı. Oculus son kullanıcılar için hazırlanan sanal gerçeklik gözlüğü Rift’i gelecek yıl piyasaya sürecek.
​Kaynak: Facebook

 

Arşivler