CDC ile İş Ortağı Olduk

cdc ve bilgeAdam logoları
Sistem

CDC ile İş Ortağı Olduk

Bilişim Teknolojileri çözümlerinde uzman kadrosuyla 1997’den beri Türkiye’de eğitim, yazılım, altyapı ve uzman kaynağı sağlama alanlarında hizmet veren Bilge Adam Bilişim Grubu, 2007’den itibaren uluslararası faaliyet göstermeye ve profesyonel servislerini ABD’den sonra 2015 yılı içerisinde Azerbaycan’da da sunmaya başladı.
Bilge Adam, bölgede yaptığı iş geliştirme faaliyetleri sırasında, 2008’den beri Azerbaycan başta olmak üzere; Kazakistan, Özbekistan gibi ülkelerde bina teknolojileri üzerine danışmanlık veren; enerji ve bina otomasyon sistemleri, verimerkezi (datacenter) ve fiziksel güvenlik sistemleri için entegre yönetim çözümleri sunan, ayrıca bilişim teknolojilerini tüm bina sistemleri için bütünleşik bir altyapı olarak kullanarak işletmeye, talebe ve amaca göre bilişim ve bina teknolojileri için konsept geliştirme yapan İngiltere merkezli CDC Intelligent Building Solutions ile konsorsiyum oluşturma kararı almıştır.
Bu konsorsiyum ile CDC / Bilge Adam; Azerbaycan başta olmak üzere tüm bölge için geçmişin tecrübesi ile geleceğin teknolojilerini günümüze uyarlamayı amaçlamıştır. Dijitalleşen dünyada, iki firmanın bir araya gelerek oluşturduğu, bina ve bilişim teknolojilerini kapsayan geniş hizmet portföyü ile hem ülkenin hem bölgenin geliştirilmesi için katkıda bulunmak birincil hedef olarak belirlenmiştir.
Devlet ve özel kurumların, kentsel dönüşüm projelerinin, hastane, rezidans, alışveriş merkezi, eğitim, enerji üretim ve yönetim merkezleri gibi gayri menkul sektörü içinde yer alan tüm kolların bilişim ve bina teknolojileri ile ilgili yazılımsal, altyapısal ve danışmanlık taleplerini karşılamak için 500+ kişilik bir uzman ekip ile hizmet sunmaktadır.
CDC / Bilge Adam gerçek anlamda bir ‘iş ortağı’ olmayıamaçlanmaktadır. Yalnızca bir hizmeti ya da çözümü sunmakla kalmayıp; talep edilen çözümün yatırımcı ile beraber dizayn edilip geliştirilmesi, uygulama fazında profesyonel eğitmenler tarafından yatırımcının operasyonel periyod için uzmanlaştırılması, her çözümünün kritik bileşeni olan bilişim teknoloji servislerinin (ITIL) ve bilgi güvenliği süreçlerinin (ISO, Cobit) hazırlanmasına yardımcı olunması; diğer bir deyişle yatırımcının da tüm geliştirme sürecine dahil olmasını sağlayarak kalıcı, yönetilebilen, geleceğe dönük, bütçeye uygun, ülkeye ve/veya organizasyona spesifik hizmetler sunmayı en önemli katma değer olarak benimsemiştir.
2015 yılı içerisinde eğitim ve bilişim teknolojileri servis yönetimi konularında hizmetlerini Azerbaycan’da referans oluşturmaya başlamış olan CDC / Bilge Adam; Azersun, SOFAZ, XalqBank, İletişim Bakanlığı gibi özel şirketler ve kamu kurumlarına profesyonel hizmetler vermiştir.

 

Arşivler