Grafik Tasarımcılar Neden 3D ve Teknik Çizim Öğrenmeli?

grafik-tasarimcilar-neden-3d-ve-teknik-cizim-ogrenmeli
Web & Grafik

Grafik Tasarımcılar Neden 3D ve Teknik Çizim Öğrenmeli?

3D ve teknik çizim öğrenmek, grafik tasarımcıların yetkinliklerine yeni boyutlar kazandırır.
İstihdam esnekliği: Daha değerli olun!- Büyük olasılıkla 3D öğrenmek için en iyi neden, piyasadaki konumunuzu iyileştirmektir.
– Grafik tasarımcılar; 3D ve teknik çizim öğrenerek, daha geniş bir pazara hitap edebilir.
– Örneğin, fotogerçekçi tasarımlara birçok sektörde bir ihtiyaç vardır ve bu alanda sahip olunan bilgi kişiye rekabet avantajı sağlayabilir.
– Oyun tasarımından hareketli grafiklere, şematiklere ve özel efektlere kadar 3D becerileri kullanan pek çok endüstri vardır.
– 3D tasarım becerileri; mimarlık, ve mühendisliklik alanlarının yanı sıra üretim ve eğlence sektörlerinde bir iş bulma şansınızı artıracaktır.- Endüstri, 3D’ye doğru ilerliyor ve bu nedenle en güncel kalmak isteyen grafik tasarımcılar 3D becerisine sahip olmalıdır.

Verimlilik: Yaptığınız işte daha iyi olun ve daha hızlı çalışın!- 3D alanı, çalışmalarınızı iyileştirilecek geniş araç seçenekleri sunar.
– Ayrıca grafik tasarımcılar 3D öğrendikten sonra modelleme yapmaları hızlanacaktır.
– Daha da önemlisi, modellemelerde değişiklik yapmak gerekirse, çok fazla zaman harcamaları gerekmeyecektir.

Yaratıcılık: İşinizden daha fazla zevk alın ve yaratıcılığınıza yeniden odaklanın!- 3D ve teknik çizim öğrenmek, tasarımcıların günlük deneyimini gerçekten de değiştirebilir; yaratıcı olmanın yeni yollarını açabilir, yeni hedefler sağlayabilir ve hayatınıza eğlence katabilir.
– Grafik tasarımcısı olarak 2D modellemeden 3D modellemeye geçiş ile üretkenliğinizi artırmak işinize de keyif katabilir.
– Dahası, bir nesnenin 3D modellemesini yapıp daha sonra nesnenizi elinizde tutma imkânı sağladığınızda hissedeceğiniz tatmin daha da büyük olacaktır.

Tasarım: Tasarımlarınızı kolaylıkla kusursuzlaştırın! – 2D alanda çalışırken, temel ilkeleri göz önünde bulundurarak tasarlamak önemlidir.
– Bu temel ilkeler; kompozisyon, perspektif, aydınlatma, değerler ve tonlar, renk teorisi ve formdur.
– 3D’de ise kullanmayı öğrendiğiniz modelleme yazılımları, tüm bu temel öğeleri tasarlamada büyük kolaylık sağlar.

İletişim: Bakış açınızı genişletin!- Yeni bir şeyler öğrenmek zihninizi canlandırmaya yardımcı olur.
– Ayrıca size yeni teknolojilerden konuşacak bir altyapı verir. Böylece farklı disiplinlerden uzmanlarla bağlantılar kurmanıza yardım eder.

 

Arşivler