Microsoft Artık Trilyon Dolarlık

microsoft-tab
Sistem

Microsoft Artık Trilyon Dolarlık

Microsoft’un sanal ortamda veri koruma sağlayan programlama bölümünün (Cloud) büyümeye devam etmesinin öngörüldüğüne yönelik yetkililer tarafından yapılan açıklamaların ardından, şirketin piyasa değeri ilk kez 1 trilyon Dolar seviyesini aştı.
Microsoft hisseleri %4,4 artışla 130,54 Dolar’a yükselirken, piyasa değeri 980 milyar Dolar olan Apple’ı geride bıraktı.
Microsoft hisseleri güniçi işlemlerde 125,85 Dolar ile rekor seviyeyi gördükten sonra yıl başından bu yana %23 artış kaydetti.
Microsoft CFO’su Amy Hood, yatırımcılara yaptığı açıklamada sanal ortamda veri koruma sağlayan programlama bölümü Azure ve Microsoft’un uygulama yazılımının çevrimiçi bir sürümü olan Office 365 bölümlerinde mali yılın dördüncü çeyreğinde büyüme beklediklerini söyledi.
Azure, mali yılın ikinci çeyreğinde %76 büyüdükten sonra üçüncü çeyrekte hafif yavaşlayarak %73 büyüdü.
Refinitiv IBES verilerine göre Microsoft’un hisse başına kârı 1 Dolar olan beklentilerin üzerine çıkarak 1,14 Dolar olarak gerçekleşti.
Şirketin gelirleri de %14 artışla 30.57 milyar Dolar oldu ve 29.84 milyar Dolar olan beklentilerin üzerinde gerçekleşti.
Kaynak:Hürriyet​

 

Arşivler