DevOps for Developers

DevOps, son kullanıcılara sürekli değer sunmayı sağlayan insanlar, süreçler ve ürünler birliğidir. Yazılım oluşturma, test etme ve serbest bırakma işlemlerinin hızlı, sık ve daha güvenilir bir şekilde gerçekleşebileceği bir kültür ve ortam yaratmayı hedeflemektedir. Böylece çevik metodolojileri iş süreçlerinde uygululanabilir.

Ön Koşul

 • Katılımcıların; Git Versiyon sistemi kullanımı ve Linux komutları ve Bash script dili ile ilgili genel bilgi sahibi olması beklenir.

Eğitim Hakkında

 • Bu eğitim ile birlikte DevOps döngüsü hakkında genel yaklaşımlar incelenir. Git, Jenkins ve Maven kullanarak CI/CD süreçlerinde bir Pipeline oluşturulur. Oluşturulan bu Pipeline içinde bir Tomcat web sunucusu konfigüre edilerek, uygulama bu sunucu üzerinde deploy edilme süreçleri gerçekleştirilir. Pipeline içinde Ansible entegrasyonu yapılarak, konfigürasyon yönetimi aşamaları için gerekli yetkinlik sağlanır. Son aşamada ise Kubernetes konfigürasyonları ile dağıtık sistemler üzerinde nasıl yönetim yapılacağı incelenir. Katılımcılar tüm bu teknolojileri Hands-on bir proje üzerinde gerçekleştirerek tecrübe kazanır. Katılımcılar genel olarak DevOps yetkinliği kazanarak, bir DevOps CI/CD sürecini konfigüre edip Docker ve Kubernetes sistemini AWS üzerinde ayaklandırır.

Neden Bu Eğitim?

100 büyük ölçekli IT firmasıyla yapılan araştırma sonuçlarına göre, DevOps temellerinin süreçlere dahil olması sonucunda:
%33 daha başarılı konfigurasyon yönetimi
%27 daha başarılı testler
%30 daha başarılı uygulama yayınlama
%27 oranında yeniliklere daha açık uygulama geliştirme
Uygulama teslim sürelerinde 440 kat kısalma
Hata düzeltme sürelerinde 96 kat hızlanma
Uygulama teslim sayılarında 46 kat artış gözlemlenmiştir.

Kimler İçindir?

 • Git versiyon sistemi hakkında genel bilgi birikime sahip, Linux komutları Bash script dili ile ilgili genel bilgi birikim sahibi olmak,
 • Sürekli entegrasyon süreçlerinden Pipeline’ı uçtan uca tasarlayıp gerçekleştirmek,
 • Çeşitli DevOps araçlarında CI / CD süreçlerini oluşturmak ve DevOps alandaki becerilerini geliştirmek isteyen kişiler içindir.

Sertifikalar

 • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Eğitim İçeriği

 • DevOps’a Giriş
 • Git, Jenkins ve Maven Kullanarak bir CI/CD Süreci Oluşturmak
 • Tomcat Sunucusu - CI/CD Entegrasyonu
 • Docker - CI/CD Entegrasyonu
 • Ansible - CI/CD Entegrasyonu
 • Kubernetes - CI/CD Entegrasyonu

Bu eğitimi kurumsal olarak planlayın ve uygulayın!

Bu eğitim kurumunuza özel farklı sürelerde ve içerikte planlanabilir. Detaylı içerik ve planlama için bizimle iletişime geçiniz.
Hemen Bilgi Al

Kurumsal Eğitim Bilgi Talep Formu

Planlanan Sınıflar

29haz(haz 29)10:0021tem(tem 21)14:15DevOps for Developers (40 Saat)BilgeAdam AnkaraSeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al

20tem(tem 20)15:3011agu(agu 11)19:45DevOps for Developers (40 Saat)BilgeAdam KadıköySeans:Cumartesi / Pazar 15:30-19:45Eğitim Yöntemi:Sınıf EğitimiBilgi Al

27tem(tem 27)10:0018agu(agu 18)14:15DevOps for Developers (40 Saat)BilgeAdam KadıköySeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al

DevOps for Developers
Free
Level
Orta Seviye
Eğitim Süresi 40 saat

Sertifikalar

 • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Katılım sertifikalarının yanı sıra aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz.