​DevOps Foundation with Azure and Atlassian

DevOps, BT için yeni bir vizyon değişim sürecidir. Uygulama geliştiricilerle BT operasyon birimleri arasında birlikte çalışma, iletişim ve bütünleşmeyi sağlayan, operasyonel bir yaklaşımdır. Bu yaklaşımla uygulama geliştirme ve devreye alma süreçleri organizasyonel etkileşimler göz önüne alınarak yürütülür. Böylelikle geliştirilen uygulamaların hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanıp devreye alınması sağlanır. DevOps’un amacı; departmanlar arasındaki sınırların işbirliğiyle kaldırıldığı, müşteri merkezli, uçtan uca sorumluluk alan, ürün odaklı, özgür, bağımsız ve kendine yeten küçük takımlardan oluşan ve bu takımların mikro-servis mimarisi, bulut tabanlı ve test güdümlü yazılım geliştirme prensiplerini benimsemesiyle otomatik testleri sürekli bütünleştirmeyi ve sürekli teslimatı kullanarak, müşterilerinden çok hızlı geri besleme alabilen, hata yapmaktan korkmayan, yenilikçi, yalın ve çevik bir kurum oluşturmasını sağlamaktır.

Ön Koşul

Bu eğitimin herhangi bir ön koşulu yoktur.

Eğitim Hakkında

 • Bu eğitimde; Microsoft TFS ürün ailesi ve Atlassian ürün ailesi içindeki tüm ürünleri detaylı şekilde inceleyerek, uçtan uca bir yazılım geliştirme operasyonun nasıl yönetileceği detaylarıyla ele alınır.
 • İki ürün ailesine ait modülleri kullanarak ayrı ayrı planlama ve izleme, derleme ve test etme, dağıtma, izleme ve çalıştırma süreçleri üzerinden proje yönetimi, sürekli entegrasyon gibi günümüzde çok yaygın kullanılan süreç yönetimleri aktarılır.

Neden Bu Eğitim?

100 büyük ölçekli IT firmasıyla yapılan araştırma sonuçlarına göre, DevOps temellerinin süreçlere dahil olması sonucunda:
%33 daha başarılı konfigurasyon yönetimi
%27 daha başarılı testler
%30 daha başarılı uygulama yayınlama
%27 oranında yeniliklere daha açık uygulama geliştirme
Uygulama teslim sürelerinde 440 kat kısalma
Hata düzeltme sürelerinde 96 kat hızlanma
Uygulama teslim sayılarında 46 kat artış gözlemlenmiştir.

Kimler İçindir?

 • DevOps konseptini ve Agile çalışma prensiplerini anlamak,
 • Microsoft Azure üzerinde DevOps süreçlerini anlamak ve DevOps araçlarını kullanmak,
 • Confluence, Jira, Bitbucket, Bamboo, SonarQube gibi Atlassian ürünlerini kullanmak,
 • DevOps kavramlarını; planlama, izleme, derleme, test etme ve dağıtma süreçlerini uygulamalı şekilde öğrenmek isteyen kişiler için uygundur.

Sertifikalar

 • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Eğitim İçeriği

 • DevOps Süreçleri
 • DevOps - Azure
 • DevOps - Atlassian

Bu eğitimi kurumsal olarak planlayın ve uygulayın!

Bu eğitim kurumunuza özel farklı sürelerde ve içerikte planlanabilir. Detaylı içerik ve planlama için bizimle iletişime geçiniz.
Hemen Bilgi Al

Kurumsal Eğitim Bilgi Talep Formu

Planlanan Sınıflar

Planlanmış bir eğitim bulunmamaktadır.

​DevOps Foundation with Azure and Atlassian
Free
Level
Başlangıç
Eğitim Süresi 40 saat

Sertifikalar

 • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Katılım sertifikalarının yanı sıra aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz.