Uygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı

Yazılımlar hayatımızın her alanında kullanılır hale gelmiştir. Bu yazılımları güvenilir bir şekilde kullanabilmemiz için doğru bir şekilde test edilmesi gerekmektir. Yazılım test uzmanı, yazılım ürünlerinin problemlerini tespit etmekle sorumludur. Yazılım üzerinde çeşitli testler yapar, sorunları tanımlar ve gerektiğinde hata ayıklama programlarını çalıştırır. Test Uzmanı; yazılım problemlerini belirlemek ve nedenlerini tanımlamak amacıyla test planları geliştirmek ve yürütmektedir.

Ön Koşul

Bu eğitimin herhangi bir ön koşulu yoktur.

Eğitim Hakkında

İş analistlerinin oluşturduğu gereksinim analizinin doğrulanması için şirketler özel test ekipleri oluştururlar. Bu nedenle oluşturulmaya çalışılan ekipler içerisinde, test uzmanı alanında iş imkanı sunmaktadır.

Yazılım test uzmanı olarak özel firmalarda, kamu kurumlarında, finans ve sigorta sektörlerinde, firmaların Ar-Ge merkezlerinde yürüten yazılım projelerinde yazılım test uzmanı pozisyonlarında test uzmanlarına ihtiyaç vardır.

Neden Bu Eğitim?

Bu eğitim ile yazılım sektörünün ihtiyacı olan yazılım testleri konusunda yetişmiş, en güncel yazılım test ve kalite metodolojilerini bilen Yazılım Test Uzmanı / Yazılım Test Analisti / Yazılım Test Mühendisi yetiştirilmesi hedeflenmiştir.
Eğitimde teorik konular pratik uygulamalar ve vaka analizleri ile detaylandırılarak, katılımcılar gerçek hayatta karşılaşacakları durumlara hazır hale getirilecektir.
Bu eğitim ile yazılım sektörünün ihtiyacı olan yazılım testleri konusunda yetişmiş, en güncel yazılım test ve kalite metodolojilerini bilen Yazılım Test Uzmanı / Yazılım Test Analisti / Yazılım Test Mühendisi yetiştirilmesi hedeflenmiştir.
Eğitimde teorik konular pratik uygulamalar ve vaka analizleri ile detaylandırılarak katılımcılar gerçek hayatta karşılaşacakları durumlara hazır hale getirilecektir.
Eğitim sonrasında katılımcılar; International Software Testing Qualifications Board (ISTQB) tarafından düzenlenen Temel Seviye Test Uzmanlığı ve İleri Seviye Test uzmanlığı sınavlarına girilebilir, bu sertifikalara sahip olabilir.
Eğitimin son bölümün de Selenium WebDriver ile web sitelerinin bazı test adımlarını web tarayıcınız üzerinden otomatik şekilde oluşturmasını, uygulamalı bir şekilde inceleme fırsatı bulur ve sektöre hazır hale gelirsiniz.

Kimler İçindir?

 • Test süreçlerine hakim olmak isteyen,
 • Yazılım projesinde problemleri tespit etmek, sorunları ve sorunların nedenlerini tanımlamak, hata ayıklama programlarını çalıştırmak, test planlarını geliştirmek ve bunları en güncel test metodolojileriyle yapmak isteyen kişiler içindir.

Sertifikalar

 • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası
 • ISTQB® Certified Tester Foundation Level
 • ISTQB® Certified Tester Advanced Level – Test Manager
 • ISTQB® Certified Tester Advanced Level – Test Analyst

Eğitim İçeriği

 • Yazılım Testi : Genel Bakış
 • Yazılım Test Standardıları
 • Yazılım Geliştirme Döngüsünde Testin Yeri
 • Test Faaliyetlerinin Yönetimi ve İzlenmesi
 • Dinamik Testler
 • Statik Testler & İşlevsel Olmayan Testler
 • Test Yönetimi
 • Vaka Yönetimi
 • Test Faaliyetlerinde Araç Desteği
 • Test Otomasyonunda Selenium WebDriver

Bu eğitimi kurumsal olarak planlayın ve uygulayın!

Bu eğitim kurumunuza özel farklı sürelerde ve içerikte planlanabilir. Detaylı içerik ve planlama için bizimle iletişime geçiniz.
Hemen Bilgi Al

Kurumsal Eğitim Bilgi Talep Formu

Planlanan Sınıflar

04şub10:0004mart14:15Uygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı (45 Saat)BilgeAdam AnkaraSeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al / Satın Al

05şub10:0005mart14:15Uygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı (45 Saat)BilgeAdam MaslakSeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al / Satın Al

11şub10:0011mart14:15Uygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı (45 Saat)BilgeAdam KadıköySeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Sınıf EğitimiBilgi Al / Satın Al

04mart01nisUygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı (45 Saat)BilgeAdam AnkaraSeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al / Satın Al

04mart01nisUygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı (45 Saat)BilgeAdam KadıköySeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Sınıf EğitimiBilgi Al / Satın Al

08nis(nis 8)10:0013may(may 13)14:15Uygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı (45 Saat)BilgeAdam AnkaraSeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al / Satın Al

24haz(haz 24)10:0029tem(tem 29)14:15Uygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı (45 Saat)BilgeAdam AnkaraSeans:Cumartesi / Pazar 10:00-14:15Eğitim Yöntemi:Online-CanlıBilgi Al / Satın Al

uygulamali-yazilim-test-uzmanligi
Free
Level
Başlangıç
Eğitim Süresi 45 saat

Sertifikalar

 • BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası
 • ISTQB® Certified Tester Foundation Level
 • ISTQB® Certified Tester Advanced Level – Test Manager
 • ISTQB® Certified Tester Advanced Level – Test Analyst

Katılım sertifikalarının yanı sıra aldığınız eğitimlerle ilgili ücretli sınavları yetkili sınav merkezlerinde geçerek, uluslararası sertifikalara sahip olabilirsiniz.

X
X