Mobil Haberciliğin Geleceğini Kodladık

voicenews
Yazılım

Mobil Haberciliğin Geleceğini Kodladık

Yazılım ekibimiz, House of Apps’in düzenlediği HOAckathon 2016’da, geliştirdiği VoiceNews uygulaması ile 2. sırayı aldı.
Hürriyet’in sponsorluğunda 23-24-25 Aralık 2016 tarihlerinde Levent Workinton’da gerçekleştirilen hackathon, geleceğin habercilik dünyasını şekillendirme amacıyla mobil yazılımcıları bir araya getirdi. 75 katılımcı ve 22 takım, 3 gün boyunca Hürriyet’in Public API’larını kullanarak kodlama yaptı.
Anıl Güleroğlu, Sercan Üste, Ömer Faruk Durgut ve Rızahan Osman’dan oluşan yazılım ekibimiz VN​, sesli komutlarla arama yaparak ulaşılabileceğiniz haberleri dinlemenizi de sağlayan VoiceNews adlı uygulamayla ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Bilişim sektörünün önde gelen isimlerinin jüri olarak yer aldığı yarışmada birinciliği “Odaklan” takımı kazanırken, “Team Rocket” üçüncü sırayı elde etti.
Ödül töreninde konuşma yapan Hürriyet Dünyası Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Direktörü (CTO) Umut Gökbayrak, “Bizler için heyecanlı bir hackathon oldu, çünkü gerçekten çok güzel işler ortaya çıktı. Dereceye giremeyen arkadaşlarımın da üzülmelerini istemem çünkü bu ruhu yaşamak ve burada bir tecrübe edinmek çok önemliydi” diye konuştu.
Bilge Adam olarak, çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

Arşivler