Tim Cook Diyor ki: Kodlamayı Öğrenin

tim-cook
Yazılım

Tim Cook Diyor ki: Kodlamayı Öğrenin

Apple CEO’su Tim Cook, son Fransa gezisinde öğrencilerin ikinci bir dil öğrenmelerinden ziyade kodlama öğrenmelerinin daha faydalı olabileceğini belirtti. Cook, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir görüşme yaparken Fransız medya kuruluşu Konbini’ye açıklamalarda bulundu.
Tim Cook, “10 yaşında bir Fransız öğrenci olsaydım sanırım benim için kodlamayı öğrenmek, İngilizce öğrenmekten daha önemli olacaktı. Kodlama, dünyadaki 7 milyar insana kendinizi ifade edebileceğiniz bir dil” dedi.
Büyük bir iş arama web sitesi olan Glassdoor, son zamanlarda Cook’un önerilerini destekleyen bir rapor yayınlamıştı. Raporda, web sitesinde en çok ödeme yapılan işlerin üçte birinin programlama öğeleri gerektirdiği belirtilmişti.
Ancak Cook, kodlama öğrenmenin yararlarının yüksek ücretlerin çok daha ötesinde olduğunu, sadece bilgisayar bilimcilerin değil herkesin kodlama bilmesi gerektiğini söyledi. Kodlamanın temelinde yaratıcılık ve tasarım kabiliyeti yattığı için kodlama bilmek çalışanların yaptığı işlerde yenilikçi yaklaşımlarda bulunabilmelerini sağlıyor.
Kaynak: Techinside​

 

Arşivler