Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na Özel Yazılım Geliştirdik

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
Yazılım

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na Özel Yazılım Geliştirdik

Bilge Adam Yazılım​ ve Microsoft tarafından Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda yürütülmekte olan Elektronik Süreç Yönetimi projesi yayına alındı.
T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda görev yapmakta olan Bilge Adam Yazılım ekibinin 1,5 yılı aşkın bir süredir geliştirdiği Elektronik Süreç Yönetimi uygulaması, Türkiye’deki tüm İlaç firmalarının Sağlık Bakanlığı ile olan irtibat noktasını oluşturuyor. Ülkemizde kullanılan tüm ilaçların kullanım ruhsatları, artık 10.000’den fazla firmaya hizmet veren; bünyesinde birçok iş akışı ve fonksiyon barındıran bu devasa yazılım üzerinden alınıyor.

2014 yılının Ağustos ayında başlanan ve Mart 2016’da devreye alınan TITCK-ESY projesinde, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun tüm süreç yönetimleri ve otomasyon altyapısı, 1120 kurum personeli; 12.000 firma ve 18.000 firma personeline, günlük ortalama 500 web başvurusu ve 1000 adet gelen evrak ile hizmet verebiliyor.
Proje kapsamında Türkiye’de üretilen ve ülkemize ithal edilen yaklaşık 30.000 adet ilacın verileri düzenlenerek, çok önemli bir katma değer sağlandı. Kurum içerisinde kullanılan modüllerin yanı sıra süreçlerin bir iş akışı yapısına oturtulmasıyla kuruma yeni bir vizyon da kazandırıldı. Ayrıca TSE 13298 standartlarında bir Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ni 1,5 sene gibi kısa bir sürede gerçekleştirildi.

Kurumsal modüller haricinde Laboratuvar, Eczane, Depo vb. gibi modüller ile tüm Türkiye’deki İl Sağlık Müdürlükleri’ne uygulamaya bağlanma olanağı verildi. Geliştirilen altyapı sayesinde Halk Bankası, Sağlık Bakanlığı, TÜBİTAK, İlaç Takip Sistemi gibi kurum ve birimler ile de entegre olunabilmesi sağlandı.
Bilge Adam Bilişim Grubu olarak bu başarılı projeyi sizlerle paylaşmanın gururuyla Yazılım iş birimimizi kutluyoruz.

 

Arşivler

X