Yıldız Yazılımcı Olmak İçin: BilgeAdam Boost

bilgeadam-boost
Yazılım

Yıldız Yazılımcı Olmak İçin: BilgeAdam Boost

BilgeAdam Akademi İstihdam Destekli Projeler Birim Müdürü Zafer Dörter, yeni Yazılımcı Yetiştirme Programı BilgeAdam Boost’u anlattı.
Dörter, 35 yaşını aşmamış üniversite mezunlarını, sektörde aranan niteliklerle donanmış yıldız yazılımcılar olarak yetiştirmek için tasarlanan BilgeAdam Boost’un detayları hakkında şunları söyledi:
– BilgeAdam Boost nedir?
BilgeAdam Boost; son teknolojiyle entegre edilmiş eğitim içeriği ve deneyimli eğitmen kadrosuyla katılımcıları, gerçek dünya uygulamaları ve simülasyonlarıyla bir araya getirerek, mezunlarını sektörün yıldızları haline getirmeyi hedefleyen bir yetiştirme programıdır.
Odağında; insan, bilgi, yetkinlik ve kalite olan BilgeAdam Boost, iş dünyasının güncel ihtiyaçlarına uygun bilgi ve yetkinlik seviyesine sahip, en iyi yazılım uzmanlarını yetiştirmek için tasarlanmıştır.
Yıldız yazılımcı programıyla bilişim sektörünün güncel ihtiyaçlarına uygun bilgi ve yetkinlik seviyesine sahip en iyi yazılım uzmanlarını yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.​
– Katılımcılara ne sağlar?
Katılımcılar 6 aylık yoğun eğitim programı sonrasında İstanbul’daki İTÜ Teknokent merkez ofisimizde ya da Ankara’daki Bilkent Cyberpark’ta bulunan Yazılım Geliştirme ekiplerimizle 2 ay staj yapma imkanı bulurlar.
Bu süreç içerisinde gerçek proje deneyimleri edinir, takım çalışması becerilerini geliştirir ve araştırma yeteneklerini sektör ihtiyaçları doğrultusunda üst seviyelere taşırlar.
Katılımcılara eğitimleri boyunca mentorluk; eğitimlerinin bitiminden işe girene kadar da kariyer ve girişim koçluğu yapılır.
Ayrıca; işe yerleşene kadar özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve kendini daha iyi ifade edebilme gibi istihdamlarında destek sağlayacak eğitimler verilir.
– Fark ve ayrıcalıkları nelerdir?
Geleneksel programların çok ötesinde olan eğitim süreci; çevik metodolojiyle yönetilen bir proje olarak ele alınır ve üçer haftalık sprintlerden oluşur.
Eğitim sonrası gerçek proje deneyimi edinecekleri 2 aylık staj imkânı sağlanır.
Mentorluk ve kariyer koçluğu yapılır.
Eğitime başladıklarından iş hayatına adım atana kadar geçen süre içerisinde motivasyon kaybı yaşamamaları için destek verilir.
Ayrıca benzersiz bir ödeme yöntemi sunulur.
6 ay süren eğitim ve sonrasındaki 1 yıl boyunca, yani işe girip maaş almaya başlayana kadar tek kuruş ödemezler.
Eğitim bedeli ve eğitim kredisi faizinden oluşan ödemeyi, eğitime kayıt tarihinden 18 ay sonra başlayarak, 24 veya 36 aylık taksitlerle ödeme seçeneği sunulur.
Eğer eğitim başladıktan sonraki 18 ay içerisinde işe giremezlerse, eğitimlerinin bedelini BilgeAdam tarafından karşılanır.
– Hangi süreçlerden oluşur?
Bilge Adam Boost; Başvuru, mülakat, sınav, online temel eğitim, sınıf eğitimi, proje uygulama, mentorluk, kariyer ve startup koçluğu, staj ve işe başlama süreçlerinden oluşmaktadır.
– Kimler, nasıl katılabilir?
Üniversitelerin sayısal bölümlerinden mezun ve 35 yaşını geçmemiş olanlar, programahttp://www.bilgeadamboost.com​ üzerinden form doldurarak başvurabilirler.
Program katılımcıları gerçekleştirilecek teknik sınavlar ve mülakatlar sonucunda seçilmektedir.
– Programın sonunda ne gibi kariyer destekleri verilir?
Eğitim bittiği günden işe yerleşene kadar katılımcılara kariyer ve girişimcilik koçluğu yapılır. Özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri ve kendini daha iyi ifade edebilme eğitimleriyle iş görüşmelerinde fark yaratan adaylar haline gelirler.
​BilgeAdam Boost hakkında detaylı bilgi almak ve programa katılım başvurusu yapmak için: https://www.bilgeadamboost.com/​

 

Arşivler

X