Avrupa’da 900 Bin Açık Pozisyon Olacak

alain-dehaze
Kariyer

Avrupa’da 900 Bin Açık Pozisyon Olacak

Adecco Group CEO’su Alain Dehaze, robotlar giderek daha fazla işi üstlenirken, çalışanların becerilerini yükselterek görevlerine devam edebilmeleri için şirketlerin yaşam boyu eğitime kaynak ayırması gerektiğini söyledi.
Reuters’e verdiği röportajda, “Artan otomasyon iş hayatında birçok rolü ortadan kaldırırken, hükümet ve özel sektörün beceri boşluklarını doldurmak için birlikte çalışmalı, çalışanlar da daha esnek hale gelmeli” diyen Dehaze, şöyle devam etti: “Eğitim sistemlerini hızla düzeltmezlerse, ülkeler bir saatli bomba yaratacak. Artık doğru yeteneklere sahip olmayacaklar ve şirketler uzaklaşacak.”
2015’ten beri İsviçre merkezli Adecco Group’u yöneten 55 yaşındaki Belçikalı CEO, geçici ve kalıcı personel alan işverenlerden oluşan müşterilerinin daha esnek ve daha vasıflı çalışanlar istediklerini söyledi.
Alain Dehaze, bir Avrupa Komisyonu çalışmasından alıntı yaparak, “Dijital beceri eksikliği, birçok müşterimiz için en büyük sorunlardan biri. Sadece Avrupa’da, dijital becerilerin eksikliğinden dolayı 2020 yılına kadar 900.000 boş pozisyon olacak” ifadelerini kullandı.
Dehaze, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şirketler ve çalışanlar bu boşlukları doldurmak için eğitimi geliştirmeli, özellikle de çevre hızla değiştiği için insanlar her 4 yılda bir teknik becerilerinin %30’unu kaybederken…”
Kaynak:Reuters​

 

Arşivler