En Çok Aranan Yetkinlikler Bilişimde

Kariyer

En Çok Aranan Yetkinlikler Bilişimde

​LinkedIn, milyarlarca veri göstergesini ve 2016 yılında site üzerinden gerçekleştirilen işe alım aktivitelerini inceleyerek, işverenler tarafından en çok aranan nitelikleri belirledi ve 2017’de yeni bir iş bulmanızı sağlayacak 10 yetkinliği açıkladı. Bunların 9’unun bilişim alanında olması dikkat çekti.1- Bulut Bilişim ve Dağıtılmış İşlemler
2- İstatistiksel Analiz ve Veri Madenciliği
3- Web Mimarisi ve Geliştirme Çerçevesi
4- Özel Yazılımlar ve Entegrasyon Yazılımları
5- Kullanıcı Arayüzü Tasarımı
6- Ağ ve Bilgi Güvenliği
7- Mobil Uygulama Geliştirme
8- Veri Sunumu
9- SEO / SEM Pazarlama
10- Depolama Sistemleri ve Yönetimi​

The Top Skills That Can Get You Hired in 2017 from LinkedIn

LinkedIn Kariyer Uzmanı Catherine Fisher, sitede yayınlanan yazısında “en çok aranan yetkinliklerin” global iş piyasasındaki bazı trendleri ortaya koyduğunu yazdı:
​Pazarlamacı Talebi Azalıyor
Bu yıl, SEO / SEM 5 sıra gerileyerek dördüncülükten dokuzunculuğa düştü. Ayrıca pazarlama kampanya yönetimi listeden çıktı. Bunun nedeni, pazarlama uzmanlarının sayısının işverenlerin talep ettiği seviyeye gelmesidir.
Veri ve Bulut Zirvedeki Yerini Koruyor
Bulut bilişim ve dağıtılmış işlemler son 2 yıldır birinci sırada.  Hemen arkasından da yine sırası değişmeyen istatistiksel analiz ve veri madenciliği geliyor. Bu yetkinliklerin bu kadar talep görmesi, en yeni teknolojilerle ilgili olmalarından kaynaklanıyor. Ayrıca işverenler, rekabet avantajı sağlayabilmeleri için bu niteliklerde çalışanlara ihtiyaç duyuyor.
Kullanıcı Arayüzü Tasarımcıları Aranıyor
İnsanların ürünlerle etkileşim kurduğu alanlar yönelik olan beşinci sıradaki kullanıcı arayüzü tasarımına talep giderek artıyor. Verinin birçok ürünün odak noktası haline gelmesi, müşterilerin bu ürünleri kolayca kullanabilmelerini saplayacak tasarımcılara olan gereksinimi yükseltiyor.
Kaynak: blog.linkedin.com

 

Arşivler

X