İşverenler Hangi Becerileri Arıyor?

isverenler-hangi-becerileri-ariyor
Kariyer

İşverenler Hangi Becerileri Arıyor?

LinkedIn, 2015 yılında site üzerinden gerçekleştirilen işe alım aktivitelerini inceleyerek, işverenler tarafından en çok aranan nitelikleri belirledi. LinkedIn, bu yeteneklerden biri veya birkaçına sahip olan kişilerin çok daha kolay iş bulabileceklerini belirtti.

Bulut bilişim ve dağıtılmış işlemler, geçen yıl sıralamada yer almamasına rağmen 2015’te zirveye çıktı. İncelenen tüm ülkelerde en çok aranan ilk 4 yetkinlik arasında bulunan istatistiksel analiz ve veri madenciliği ikinci sırayı aldı.
Üçüncülük ise geçen seneye oranla 6 basamak yükselen pazarlama kampanya yönetiminin oldu.  Dördüncü basamakta SEO/SEM Marketing’in yer alması da pazarlama becerilerinin hala revaçta olduğunu gösterdi.
Çalışanların istihdam edilebilirliklerini korumaları için, dördüncü sanayi devriminin bir parçası olarak ortaya çıkan yetenek değişimine ayak uydurmaları gerekiyor. LinkedIn Kurucu Ortağı ve Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Allen Blue, bu yeteneklere uyum sağlamanın en iyi yolunun, meslekleri unvanlardan ziyade farklı becerilerin birleşimi gibi görmekten geçtiğini söylüyor.
​Peki siz işverenlerin aradığı becerilere sahip misiniz?

Kaynak: www.weforum.org

 

Arşivler