Kolayca Kazandıran 5 Ek İş Tavsiyesi

ek-is
Kariyer

Kolayca Kazandıran 5 Ek İş Tavsiyesi

Teknolojik gelişmeler modern toplumun çeşitli yönlerini değiştirdi. Örneğin ek iş sahibi olmak artık yeni bir konsept olmaktan çıktı. Teknoloji sayesinde para kazanmamıza yardımcı olacak, farklı beceriler gerektiren çeşitli görevler arasından birini seçebiliriz.
Siz de boş zamanınızı kar getiren çabalara dönüştürmek istiyorsanız, ücretsiz veya ucuza yapabileceğiniz bir ek iş bulmak harika bir çözüm olabilir. Bu ek işlerin en iyi yanı, bunları gerçekleştirmek için gereken becerilere zaten sahip olmanız ya da bunları kolayca ve ücretsiz olarak öğrenebilmenizdir.
1. Şirketler için uygulamalar geliştirin.
Uygulamalar günümüzde çok etkin ve bir sürü şirket Chat bot (sohbet robotu) geliştirici bireyler ararken siz de boş zamanlarınızda kendinizi uygulama geliştirmeye adayabilirsiniz. Bir uygulama oluşturmanın çok fazla deneyim ve teknik bilgiye ihtiyaç duyduğunu düşünebilirsiniz, ancak çeşitli platformların yardımı sayesinde siz de birkaç dakika içinde bir tane oluşturabilirsiniz. Dahası herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeyen bu platformlar, kullanımı kolay ara yüzlere sahiptir. Bu sayede ücretsiz uygulamalar oluşturabildiğinize göre, müşterilere kaliteli iş sunabileceğinize güvenene kadar pratik yapabilirsiniz.
2. Kendinize YouTube kanalı açın.
Youtube kanalınızda “Kendin Yap” (Do It Yourself) talimatlarından, endüstrinizle ilgili bilgilere kadar yararlı ipuçları sağlayabilirsiniz. Ayrıca, ek kaynaklar sunabilir veya izleyicilerin kendi sorunlarını çözmek için kullanabilecekleri yararlı araçlardan bahsedebilirsiniz. Böylelikle, yalnızca milyonlarca takipçiyi kazanmakla kalmaz, aynı zamanda videolarınıza sponsorluklar kazandırabilir veya reklam spotları satabilirsiniz. Bu size gerçek çağrınıza odaklanırken para kazanma fırsatı verebilir.
3. Çizim ve medya tasarımı yapın.
Eğer çizim yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız, boş zamanlarınızda çizim yaparak geçirmeyi deneyin. Yetenekli bir illüstratörün gelir elde edebileceği birçok endüstri vardır. İllüstratörler elle çizdikleri çizimleri teknolojiyi kullanarak dijital ortama aktarabilir ve bu sayede müşteriler ile etkili bir iletişim kurabilirler.
Tasarım yazılımını nasıl kullanacağınızı öğrenirseniz, fikirlerinizi dijitalleştirebilir ve eksiksiz bir ürün sağlayabilirsiniz. Bu, daha çok para ücretlendirebileceğiniz ve görüntüleri düzenlemek ve oluşturmak için ücretsiz ve açık kaynak yazılımını kullanabileceğiniz anlamına gelir.
4. Uygulamaları test edin.
Akıllı telefonunuz varsa, boş zamanınızda para kazanmanın en kolay yollarından biri uygulama testidir. Bazı uygulamalar için test kullanıcılarına ihtiyaç duyulabilir. Geliştiriciler, genellikle insanlara bir uygulama indirmesi, test etmesi ve sonucunda bir inceleme yazısı için iyi para ödeyebilirler.
Geliştiriciler, her tür cihaz ve işletim sistemi üzerinde uygulama test etmekle ilgilendiği için yeni bir telefona ihtiyaç duymazsınız. Bazen uygulamayı satın almanız gerekebilir ancak çoğu şirket size uygulama ücreti için tazminat ödeyecektir.
5. Fotoğraf çekin.
Bir fotoğrafçı olmak, derece veya kapsamlı bir çalışma gerektirmez. Geleneksel, tam zamanlı bir fotoğraf çekme meraklısı olmayı hedeflemek yerine, stok fotoğrafları çekip çevrimiçi satarak telif ücreti alabilirsiniz.
Dijital kameralar artık kaliteli fotoğraflar sağlayabiliyor. Profesyonel ekipman kadar kullanışlı değillerse bile, bu kameralar yüzlerce veya binlerce satılabilecek iyi fotoğraf çekmek için kullanılabilir.
Fotoğraf bloglarını her zaman okuyabilir ve bu blogları profesyonel sanatçılardan ilham almak, doğru açıları bulmak ve çekimlerinize değer katan efektler oluşturmak için kullanabilirsiniz. ​

Kaynak: Entrepreneur.com

 

Arşivler