Microsoft CEO’su Nadella Kitap Yazdı

hit-refresh
Kariyer

Microsoft CEO’su Nadella Kitap Yazdı

Microsoft CEO’su Satya Nadella hayatını, Microsoft’u ve teknolojinin geleceği nasıl şekillendireceğini anlatan bir kitap yazdı: “Hit Refresh”. Yayıncılığını Harper Business’ın üstlendiği kitabın geliri, Microsoft’un hayır işleriyle ilgilenen Microsoft Philanthropies birimine aktarılıyor.
Nadella, “Hit Refresh” ile kitap yazarlığını ilk kez deniyor. Kitabın duyurusu için yapılan açıklamada Nadella’nın “Hit Refresh nasıl başarıya ulaşacağınızı anlatan veya benim anılarımdan bahsettiğim bir kitap olmayacak” sözleri göze çarpıyor.
Hit Refresh; bireysel değişim, Microsoft’un içinde yaşanan dönüşüm ve yakında tüm hayatımızı etkileyecek teknoloji ile ilgilidir- İnsanlığın şimdiye kadar deneyimlediği en heyecan verici ve yıkıcı teknoloji dalgasının gelişi: yapay zekâ, karışık gerçeklik ve kuantum hesaplama.
Bu kitap aynı zamanda; insanların, kuruluşların ve toplumların nasıl dönüşebileceği ve dönüşmesi gerektiği; yeni enerjiye, yeni fikirlere ve devam eden uyum ve yenilenmeye dair sürekli arayışları ile ilgilidir.
“Fikirler beni heyecanlandırıyor” diyen Nadella, kitabını şu sözlerle anlatıyor: “Hit Refresh, teknoloji selinin statükoları daha önce hiç olmadığı gibi bozacağı bir dünyada, her zamankinden daha değerli olacak empati dediğimiz benzersiz nitelik ve bizler hakkındadır.”
Bill Gates ise Nadella’nın “Hit Refresh” kitabının önsözünde, “Satya’nın teknolojinin yarattığı fırsatlardan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için çizdiği yol haritası, zor soruları da beraberinde getiriyor” cümlesine yer verdi.
Kaynak: Harperbusiness.com

 

Arşivler