Yeterli Çalışan Bulamayan Google’dan Eğitim İşbirliği

community-college-google
Kariyer

Yeterli Çalışan Bulamayan Google’dan Eğitim İşbirliği

Google, nitelikli bir BT işgücü havuzu oluşturmak için North Texas Bölge Üniversitesi ile işbirliği yaparak, profesyonel sertifika kursunu öğrencilere ulaştırıyor.
Silikon Vadisi teknoloji şirketi, nitelikli BT destek uzmanları bulmakta zorlandığında, Google kampüsündeki çalışanları iş başında eğitim vermeye başladı. Başarılı olunca da eğitim programını bu yılın başında çevrimiçi bir kurs olarak sunmaya başladı. Şimdi, ülke çapında yaklaşık 25 bölge üniversitesinin de sekizer aylık kurslar düzenleyeceğini açıkladı.
Bunlardan Collin County Bölge Üniversitesi, bu sonbaharda Google’ın BT Destek Profesyoneli Sertifikası’nı sunacak.
Google’a göre, ABD’de yaklaşık 150.000 BT destek pozisyonu şu anda boşta ancak pozisyonları doldurmak için gerekli becerilere sahip yeterli eleman yok.
ABD İş Gücü İstatistikleri Bürosu’nun tahminine göre ise bu açık daha da büyüyebilir. Çünkü önümüzdeki 10 yılda BT destek uzmanı işlerinin %11 artması bekleniyor.
Collin College Bölge Başkanı Neil Matkin, “Program, öğrencilere Collin County’de rekabetçi olmaları gereken şeyleri sunma konusunda yardımcı oluyor” dedi. “Sadece hızlı büyüyen, ancak dünya sahnesinde olan ilçe sahnesinde değil. BT inanılmaz bir kariyer.”
Bir BT destek çalışanı, saatte 25 Dolar veya yıllık 52.810 Dolar’dan fazlasını kazanabilir.
Google, dersin ayrıntılarını henüz yayınlamadı, ancak Matkin, fakültenin öğretim üyeleri ve öğrenme materyalleri gibi yeterli kaynaklarla hazırlandığını ve öğrencilerin derse büyük bir katılımını sağladığını söyledi.
Kurs, öğrencilerin bilişim alanında herhangi bir geçmişe sahip olmalarını gerektirmiyor. Öğrenciler kursu tamamladıktan sonra Bank of America, Walmart, Sprint, Hulu, Infosys ve GE Digital gibi diğer büyük şirketleri de içeren Google’ın işe alım konsorsiyumuna katılan firmalarda iş fırsatları arayabiliyorlar.
Kaynak:Dallas Business Journal​

 

Arşivler

X