SAP Lumira Nedir?

sap-lumira logo
Muhasebe & ERP

SAP Lumira Nedir?

2015 yılında SAP Forum Discover Simple’da tanıştığım bir uygulama. İlk denemeler sonucundaki görsel şov beni adeta büyülemişti. SAP severlere bu yeniliği tanıtmakta tabi ki bir SAP aşığı olarak bana düşer 🙂

​Öncelikle bu işi meslek edinen bu işin için de olan herkese tavsiyem bu forumu hiçbir zaman kaçırmayın. Nedeni ise o yıl neler yapacağını o forumda zaten hedefliyorsun. Düşünsenize; binlerce danışman ve harika bir global ortam… Hayali bile güzel kesinlikle. “Human face of big data” adlı kısa filmi de izlemenizi öneririm.
Gelelim SAP Lumira’ya. SAP Lumira, kurumsal ve self-servis iş zekası uygulamalarında veri görselleştirme ve gerçek zamanlı veri analizi konularında SAP tarafından sunulan en yenilikçi çözümlerden birisidir.
Latince ışık anlamına gelen “lumin” kelimesinden esinlenerek isimlendirilen bu çözüm büyük veriyi detaylı analiz etme analiz etme imkanı sunarak kurumlara ihtiyaçlarını yönetme ve gizli kalan ipuçlarını bulma konusunda aydınlık bir yol çiziyor.
Geliştirilmiş kullanım kolaylığı, mobil cihaz erişimi ve interaktif ara yüzü ile şimdi iş analistleri ve son kullanıcılar için pek çok farklı kaynaktan gelen verileri doğru yorumlamak hem çok kolay hem de bulut teknolojisi ile daha erişilebilir.

Ne kadar merak uyandırıcı değil mi? Peki bir de canlı demo yapalım.
Önceliklehttp://go.sap.com/product/analytics/lumira.html adresine giriş yapıyoruz. Ardından daha önce hazırlanmış bir datanın analizinin nasıl yapıldığını adım adım görebiliriz. ​

Bu aşamadan sonra kesinlikle ben de deneyeceğim gibi bir his uyandırdı şimdiden bende. O zaman hazır oluniştehttp://scn.sap.com/docs/DOC-62869  bu linkten giderek siz de demo yapabilirsiniz.
Faydalı olması dileği ile….

 

Arşivler